Гінеколог розповіла мешканкам Миколаївського району, як вберегтися від раку грудей

Поділитись у Facebook Відправити в Twitter
 • 22.10.2018 13:40
 • 0

3 % жінок будуть змушені протягом життя обирати метод лікування рака молочної залози. Про це свідчать розрахунки статистиків.

20 жовтня відзначають Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози. Тож, як попередити хворобу розповідає завідуюча жіночою консультацією Миколаївської центральної районної лікарні Галина Омельчук.

- Рак молочної залози в нашій країні, як і у всіх промислово розвинутих державах, - найчастіша злоякісна пухлина, що зустрічається у жінок. По частоті захворюваності рак молочної залози вийшов на перше місце, випередивши не тільки рак шийки матки, але і рак шлунка, легень та інші пухлини.

Хто у групі ризику?

Лікарка розповіла, що у жінок молодше 25 років рак грудей практично не зустрічається. Низький ризик мають і жінки, що перенесли видалення яєчників до 30 років.

А от до групи підвищеного ризику входять жінки, у яких на рак грудей хворіли матері чи сестри. При двосторонній пухлині ризик у найближчих родичок зростає аж у 9 разів.

Частіше занедужують жінки що народили, переривали вагітність чи мали першу вагітність після 35 років.

Дослідження свідчать, що у самотніх жінок захворюваність у два рази вище, ніж у заміжніх.

До факторів ризику відносяться також ранній початок менструації і пізня менопауза, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба й ожиріння, систематичне паління і вживання алкоголю.

Як знизити імовірність захворювання?

Допомагають уникнути раку:

 • Своєчасне виявлення і лікування інших захворювань молочних залоз, таких як мастопатія (результат порушення гормонального балансу), фіброаденома (доброякісна пухлина округлої форми; кіста молочної залози).
 • Лікування запальних і інших захворювань статевої системи, печінки, щитовидної залози й інших ендокринних органів.
 • Усунення стресових ситуацій.

На що звертати увагу?

Кращий час для самообстеження - перший тиждень після закінчення «місячних», коли молочна залоза найбільше розм'якшена.

Робіть це щомісяця (або хоча б раз у 2-3 місяця). Жінкам у менопаузі необхідно вибрати один із днів місяця, наприклад, перше число.

Зверніть увагу на ваш бюстгальтер. Незначні виділення із сосків можуть бути непоміченими, але залишатимуть плями: жовті, бурі, червонуваті, водянисті чи зеленуваті.

При огляді сосків необхідно визначити, чи немає змін їхньої форми і кольору, чи не утягнені, чи не мокнуть, чи немає виразок або тріщин.

При огляді шкіри відзначаються зміни кольору, наявність почервонінь усієї поверхні чи окремих ділянок, висипки, попрілості, змін, що нагадують «лимонну кірку». Необхідно визначити, чи добре шкіра збирається в складку і чи не утворить жолобок на випнутій ділянці при здавлені пальцями, чи немає набрякань, утягнутості, виразок, ділянок зморщеної шкіри.

Зверніть увагу на форму і розмір молочних залоз (чи немає збільшення або зменшення в розмірах, нерівності поверхні), чи розташовані залози на одному рівні (рівномірно чи піднімаються при підйомі і закладі рук за голову, чи немає фіксації однієї з них, підтягнутості верх чи убік).

Повторіть огляд при поворотах праворуч і ліворуч.

Як проводити самообстеження?

 • Обмацування грудей робити подушечками, а не кінчиками пальців. В іншому випадку наявне утворення відіпхнеться у глибину.
 • Робіть це чотирма чи трьома зімкнутими пальцями.Торгайтеся грудей методично (по квадратах або по спіралі) круговими проникаючими пружними рухами подушечок пальців.
 1. Зробіть поверхневе промацування, коли подушечки пальців не проникають у товщу тканини, що дає можливість виявити невеликі утворення, розташовані безпосередньо під шкірою, які при більш глибокому проникненні не уловлюються. Потім проводиться глибоке промацування, коли подушечки пальців круговими проникаючими рухами поступово досягають поверхні ребер.
 2. Обстежте область під пахвами, де можуть бути збільшені лімфатичні вузли.
 3. Прощупайте сосок і підсоскову область. Пухлина може бути під соском.
 4. На закінчення обстеження потрібно обережно узяти великим і вказівним пальцем сосок і надавити на нього, відзначаючи при цьому характер виділень з нього чи їхню відсутність.

 kvitna.org

При пальпації молочних залоз відзначають, які вони на дотик, і запам'ятовують ці відчуття. Оскільки молочні залози мають дольчату будівлю, під пальцями буде відчуватися визначена зернистість чи тягнучість, що не є ознакою захворювання.

Пам’ятайте: пухлини і навіть рак грудей цілком виліковуються, особливо, якщо ви звернулися до фахівця на ранній стадії!

Коментарі:

Останні новини