Жителів Миколаївського району закликають здати кров. Де і як це зробити

Поділитись у Facebook Відправити в Twitter
  • 10.06.2019 14:26
  • 0

Колектив Миколаївської центральної районної лікарні звертається до всіх небайдужих жителів Миколаївського району з проханням прийти до ЦРЛ в середу 12 червня та здати кров.

Акція, приурочена до Всесвітнього дня донора, триватиме з 8 до 12 години у відділенні трансфузіології. 

"Донор може подарувати ще один день народження, ще одну ніч під зірками, ще одне побачення, ще одну хвилину сміху, ще один шанс на життя. Тому в цей день ми висловлюємо глибоку вдячність людям, які добровільно і безкорисливо здають донорську кров, необхідну для спасіння життя хворих", — відзначили у ЦРЛ.

Що повинен знати донор крові?

Згідно з законодавством, донором може бути кожний дієздатний громадянин України віком від 20 років до 60 років, який пройшов медичне обстеження.

♦ Стандартний об’єм заготівлі крові — 450 мл, без врахування крові, яка береться для аналізів (40мл );

♦ Інтервал між кроводачами повинен бути не менше 60 днів;

♦ Перед здачею крові у донора визначається вміст гемоглобіну та група крові;

♦ Лікар-трансфузіолог проводить огляд донора, заповнює облікову-звітну документацію, визначає придатність до донорства, визначає дозу крові, її компонентів, які можуть бути взяті у донора, при необхідності скеровує його на додаткові обстеження і консультації;

♦ В день здачі крові та її компонентів донор звільнюється від роботи, а також йому додається додатковий день відпочинку.

Як гогтуватися до здачі крові?

На здачу крові треба приходити чистим та у чистій білизні. При собі мати паспорт, військовослужбовцям — посвідчення особи. Донор не може приходити на здачу крові хворим, при наявності нежиті, кашлю, головного болю, болю в горлі, з підвищеною температурою.

Перед здачею крові донор повинен відпочити. Не можна приходити відразу після нічної зміни чергування.

Донор не повинен напередодні та в день здачі крові (плазми) їсти жирну їжу (рослинну олію, тваринний жир, молочні продукти, ковбаси, яйця, сметану, м’ясо, морозиво, оселедці, насіння, горіхи, кондитерські вироби, шоколад, вживати алкоголь та пиво).

РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ їсти овочі, каші без засмаження та пюре, овочеві супи, соки, узвари, чай, білий хліб, макаронні вироби.

У ДЕНЬ ЗДАЧІ КРОВІ ДОНОР НЕ ПОВИНЕН СИТНО СНІДАТИ, ЩОБ НЕ БУЛО ВІДХИЛЕНЬ ВІД НОРМИ ПРИ ЗДАЧІ АНАЛІЗУ ТА КРОВІ.

Всіх небайдужих для безкоштовної дачі крові чекають за адресою: м.Миколаїв, вул. Поштова, 118, Миколаївська центральна районна лікарня, відділення трансфузіології .

Години прийому: з 8.00 до 12.00 (при собі мати посвідчення особи (паспорт або військовий квиток).

Коментарі:

Останні новини