День донора у Миколаївській ЦРЛ: скільки людей здали кров

Поділитись у Facebook Відправити в Twitter
  • 12.06.2019 14:40
  • 0

14 червня відзначається Всесвітній день донора. З цього приводу у Миколаївській центральній районній лікарні відбулася акція.

День донора в Миколаївській ЦРЛ Миколаївська РДА

– До нас приїжджали люди з різних сіл і мікрорайонів Миколаєва. Більшість з них – донори з багаторічним стажем. Було два Почесних донори – Володимир Журавльов з Ольшанського та Тетяна Говорецька з Кривої Балки. Ці люди здавали донорську кров більше 50 разів за своє життя, – розповіла старша медична сестра відділення трансфузіології Надія Скітова.

Активними донорами, які й сьогодні приєдналися до акції, є: лікар-невропатолог Миколаївської ЦРЛ Тетяна Шелім, молодша медсестра Ольшанської амбулаторії Ольга Гонта, Сергій Ляшенко, Галина Кучеренко, Андрій Гензе, Дмитро Глушко.

Також здати кров прийшли й працівники райдержадміністрації на чолі з головою Аллою Воробйовою.

Забір крові тривав з 8 до 12 години. За цей час відділення трансфузіології відвідало 15 донорів, які загально здали 7,5 літрів крові.

Один донор рятує 3-4 життя. За даними МОЗ, в Україні щороку донорами стають півмільйона людей. Близько 30% з них – здають кров регулярно.

Попри це, кількість донорської крові  в нашій країні є у три рази меншою за потрібну, відзначає Ірина Славінська, начальник відділу безпеки крові та донорства Центру громадського здоров'я МОЗ України.

Фото на головній: newsnetwork.mayoclinic.org

Коментарі:

Останні новини