Почесним громадянином Миколаївського району став Віктор Погановський: що про нього відомо

Поділитись у Facebook Відправити в Twitter
  • 11.10.2018 17:50
  • 0

11 жовтня райрада присвоїла звання "Почесний громадянин Миколаївського району" Віктору Погановському.

Віктор Олександрович - заслужений майстер спорту, Олімпійський чемпіон, заслужений тренер України, головний тренер з конкуру філії «Південний Племконецентр» ДП «Конярство України».

Представники районної влади привітали спортсмена та пообіцяли вручити посвідчення та відзнаку на настпуній сесії. 

Разом з Віктором Погановським на пленарне засідання сесії прийшов і Андрій Добровольський - директор кінно-спортивної школи, який і подав кандидатуру спортсмена на розгляд.

Що ми знаємо про Віктора Погановського?

Народився 23 листопада 1949 року у селі Варварівка (нині мікрорайон м. Миколаєва). В 11 років почав займатися у кінно-спортивній секції при радгоспі «Іскра». Засновником секції та наставником спортсмена-початківця був тренер Олександр Зозуля - полковник у відставці.

В 16 років Погановський виконав норматив майстра спорту з кінного спорту та успішно виступав протягом багатьох років.

Став 20-кратним Чемпіоном СРСР, виграв 8 етапів Кубку світу Volvo, неодноразово був переможцем престижних міжнародних змагань. Входив у 10-ку найкращих вершників Європи та світу. У 1980 році виборов «золоту» олімпійську медаль в командному заліку.

 архівне фото

Протягом 26 років був членом збірної СРСР, з яких 15 - капітаном. Паралельно зі спортивною кар’єрою займався тренерською діяльністю. Підготував 29 майстрів спорту та майстра спорту міжнародного класу. Завдяки його діяльності Миколаївська кінна школа стала кращою в СРСР.

 архівне фото

Сам Віктор Олександрович неодноразово отримував пропозиції переїхати до Москви, але відмовлявся. Незважаючи на поважний вік, досі працює головним тренером з конкуру у філії «Південний Племконецентр» ДП «Конярство України», готує спортсменів і коней до змагань. Нагороджений орденами «Знак Пошани», Трудового Червоного Прапора, «За Заслуги» ІІІ ступеня.

 

Коментарі:

Останні новини