Облрада відмінила рішення про перереєстрацію тубдиспансеру

Поділитись у Facebook Відправити в Twitter
  • 10.10.2018 15:20
  • 0

10 жовтня Миколаївська обласна рада відмінила своє попереднє рішення про перереєстрацію обласного протитуберкульозного диспансера, що знаходиться у Надбузькому (Веснянська ОТГ), - повідомляє позаштатний кореспондент Маяк.Media.

Рішення прийняли майже одноголосно: 34 - "за", 3 - не голосували. 

Так, у серпні стало відомо, що 5 липня облрада прийняла рішення щодо зміни Статутів 24 медичних закладів району. Вони стосувалися приведення установчих документів до чинного законодавства. Така потреба виникла в зв’язку з проведенням медичної реформи. А проект рішення, поданий на розгляд депутатів, включав цілий пакет документів та додатків по кожному закладу.

Однак разом з цими змінами у Статуті тубдиспансеру змінився і юридична адреса закладу. Про це випадково дізнався Веснянський сільський голова Леонід Мухарський. Він зазначив, що разом зі зміною адресу податки будуть йти в іншу громаду. Ціна питання - 6 мільйонів гривень, а це дві третини усіх податків громади. У ситуації очільник ОТГ звинуватив депутата облради Ігоря Івануну, а новина викликала протест з боку частини мешканців громади. Вони провели зібрання по селам ОТГ і навіть перекрили одеську трасу.

У ситуації, що склалася Леонід Мухарський звинуватив депутата облради Ігоря Івануну.

- Він звернувся до постійної комісію облради з питань ЖКГ, регулювання комунальної власності, приватизації та капітального будівництва щодо зміни місця реєстрації облтубдиспансеру з сел. Надбузьке на с. Нечаяне. 5 липня 2018 року на сесії облради рішення з цими змінами було прийняте. Після цього необхідно перереєструвати юридичну адресу закладу. Цікаво, хоч хтось з депутатів замислився над тим, для чого це робиться? Чому Веснянська громада має втрачати податки, а це близько 6 млн. грн.? Когось з мешканців Весняської ОТГ влаштує ситуація, що згідно із прийнятими змінами: юридична адреса закладу - с. Нечаяне, кошти надходитимуть до бюджету Нечаянської сільради, а фактично будівля лікарні з хворими на туберкульоз, які мають право вільно пересуватись по населених пунктах, відвідувати громадські заклади, знаходиться в с. Надбузьке?

Леонід Мухарський Маяк.Media

Нечаянський сільський голова Микола Вівчар відзначив, що дізнався про те, що облрада прийняла рішення перереєструвати заклад на території ОТГ, яку він очолює, зовсім випадково:

- Для мене це також стало несподіванкою. Наша громада не давала ніякої згоди та не була в курсі цих справ. Вважаю, що так робити неправильно і особисто я проти таких дій Івануни. Гадаю, він хотів «зіштовхнути» мене з Мухарським.

Депутат обласної ради Юрій Кормишкін, котрий очолює комісію АПК, розповів у коментарі Маяк.Media, що його колега Ігор Івануна подав на комісію ЖКГ листа щодо внесення змін у Статут медичного закладу. Окрім змін, яких вимагає законодавство, в поданій редакції Статуту значилася нова юридична адреса. Однак, за словами Кормишкіна, такий варіант документу був розглянутий лише комісією з питань ЖКГ, регулювання комунальної власності, приватизації та капітального будівництва. Всі інші комісії отримали Статут з юрадресою у Надбузькому.

Юрій Кормишкін

Ігор Івануна пояснив свою ініціативу тим, що вважає, що Веснянська сільська рада та Леонід Мухарський неефективно витрачають кошти громади. Так, він зазначив, що курівництво ОТГ придбало авто для сільради, трактори, диван у школу, будує бесідки та фонтани, влаштовує свята замість того, щоб вирішувати більш приорітетні, на його думку, проблеми. Зокрема ремонт покрівлі в одному з багатоквартирних будинків.

Ігор Івануна

Депутат також відзначив, що не мав на меті забрати 6 мільйонів у ОТГ, а тільки спробував "припугнути" керівництво, щоб мотивувати до належної, на його думку, роботи.

Коментарі:

Останні новини