У Весняному почав роботу ще один інклюзивно-ресурсний центр у Миколаївському райні.
Нагадаємо, що минулого року ІРЦ відкрили в Ольшанському, а його засновниками стали 4 громади: Ольшанська, Михайлівська, Радсадівська та Нечаянська.
Інклюзивно-ресурсний центр – це установа, яка утворилася з метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. Мова йде не лише про дітей з інвалідністю, але й про тих, що мають проблеми з навчанням.
— В центрі здійснюється комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дитини з особливими освітніми потребами. Вона проводиться такими фахівцями, як практичний психолог, логопед, дефектолог та реабілітолог. Потім кожен по своїх напрямках робить висновок, який надається батькам. У такому заключенні зазначаються потреби дитини, над чим потрібно працювати, які інструменти використовувати. Це полегшує навчання дитини та роботу вчителя в школі, оскільки він вже бачить рекомендації інклюзивно-ресурсного центру, - відзначає директорка Веснянсько ІРЦ Вікторя Бондар.
Вікторія Бондарь
Для проведення корекційних занять центр обладнали шведською стінкою, сухим басейном, пісочницею з кінетичним піском, наочними та дидактичними матеріалами. Під час роботи фахівці зможуть використовувати сучасну техніку – планшети, принтери, ноутбуки.
Батьки та вчителі також можуть отримати у центрі безкоштовну консультацію щодо розвитку дитини.
ІРЦ знаходиться за адресою: с. Весняне, вул. Степова, 36-б.
Учитель-логопед і дефектолог
Учитель-логопед - це педагог, який працює з дітьми, які мають мовленнєві порушення, а також здійснює корекційно-виховну роботу, у тому числі:
розробляє оптимальну педагогічну стратегію, проектує шляхи навчання й виховання кожної дитини з мовленнєвими порушеннями;
вивчає та фіксує стан мовленнєвого розвитку дітей і відповідну динаміку;
проводить корекційну роботу з дітьми, які мають мовленнєві порушення;
постійно підтримує зв'язки з батьками, надає їм консультативну допомогу
Учитель-дефектолог - це педагог, який працює з дітьми, які мають затримку психічного розвитку, дітьми з інтелектуальною недостатністю та проводить корекційну роботу з дітьми цієї категорії, у тому числі:
проводить поглиблене обстеження особливостей розвитку кожної дитини, визначає її здатність до навчання;
підвищує пізнавальну активність і розвиває основні психічні процеси в дітей (сприйняття, увага, пам'ять, мислення та ін.).
Ганна Василівна Аксьонова
Учитель-реабілітолог
проводить діагностичну оцінку фізичного розвитку дитини з особливими освітніми потребами: визначає рівень її загального розвитку, відповідності віковим нормам, розвитку дрібної та загальної моторики, способу пересування тощо
надає рекомендації батькам,вчителям.
Давид Юрійович Сімоніді
Практичний психолог
Практичний психолог керується в роботі Етичним кодексом психолога.
Зберігає професійну таємницю, не поширює відомостей отриманих у процесі діагностики, консультування або корекційної роботи, якщо це може завдати шкоди дитині чи її оточенню
Проводить поглиблене обстеження особливостей розвитку кожної дитини, визначає її здатність до навчання, проводить роботу, спрямовану на розвиток дитини
Підвищує пізнавальну активність і розвиває основні психічні процеси в дітей (сприйняття, увага, пам'ять, мислення та ін.)
Дотримується педагогічної етики, поважає гідність дитини, захищає її від будь-яких форм фізичного або психічного насильства.