Щороку в травні в Мар’ївському урочищі Баштанського району збираються юні туристи, краєзнавці, рятувальники та освітяни з різних куточків області.
Так і цього року, з 16 по 20 травня, там відбулися обласний зліт-змагання юних туристів-краєзнавців, Чемпіонат області серед юнаків зі спортивного туризму та обласний збір-змагання юних рятувальників «Школа безпеки». А після закінчення учнівських змагань, навички з туризму демонстрували вчителі.
Туристи та краєзнавці перевіряли свої знання з різних напрямків краєзнавства, долали смугу перешкод, демонстрували навички спортивного орієнтування, крос-походу, рівень ерудиції в інтелектуальних іграх, готували щоденні репортажі, готували на вогнищі страви національної кухні і виконували туристські пісні.
Facebook. Ігор Мухарський
Facebook. Ігор Мухарський
Юні рятувальники змагались за призові місця на різних дистанціях і за різними напрямами. Наприклад, медицина, пошуково-рятувальні роботи на акваторії, в зоні техногенної аварії (пожежа, зона хімічного або радіаційного забруднення, висотна будівля).
Головний організатор змагань – Миколаївський обласний Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді (МОЦТКЕ УМ). Також долучилися обласне відділення дитячого руху «Школа безпеки», головне управління ДСНС України у Миколаївській області, навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області.
Володимир Мінаков багато років жив у Миколаївському районі, очолював туристичний гурток. Вже декілька років працює завідувачем відділу патріотичного та національного виховання МОЦТКЕ УМ.
Володимир МінаковМаяк.Media
Ми поцікавилися, як змінилася ситуація за останній час і які результати демонструє наш район.
– Миколаївський район вирізняється серед інших насамперед тим, що дає для області непогані спортивні походи, які потім беруть участь у Всеукраїнському чемпіонаті. Так, у 2018 році Миколаївщина посіла за походами перше місце по Україні, було представлено девׄ’ять звітів. А це дуже велика робота – підготовка, організація. Діти з Миколаївського району займаються не лише пішохідним туризмом, а й велотуризмом, в окремі роки є й водні походи. Такого різноманіття в інших районах немає.
Тренування туристів Миколаївського району в Андріївському урочищіПетро Трофімов
Наприклад, минулого року діти з Кривої Балцки посіли на Чемпіонаті України І і ІІ місця з водного і степового водного походу. Юні велотуристи району також забрали призове місце.
Головною проблемою руху в районі протягом багатьох років залишається нестача фінансування. Тримається він на ентузіазмі дітей і тренерів та спонсорській допомозі.
Цього року наші школярі продемонстрували достойні результати, зважаючи на серйозну конкуренцію з міст і великих районів.
Тренування в Андріївському урочищіПетро Трофімов
– Щоб підготуватися до таких змагань, необхідні спеціалісти та дороговартісна база, яку мають далеко не всі громади. Приємно, що Миколаївський район представив аж чотири команди, адже більшість «виставила» по одній-дві, – відзначив Володимир Мінаков.
Отже, команди старшої групи під керівництвом тренера Михайла Павлішина посіли 6 і 11 місця. Середня група під керівництвом Петра Трофімова – 7 місце. Отримавши ще бали за конкурсну програму, делегація Миколаївського району в результаті вийшла на 6 місце.